košík je prázdný

Pár povídek za milejších 365 dní v roce...

KVÍZOVAČKA NA SV. KOPEČKU

Tak dneska jsem si na Vás připravila takovou docela jinou speedovačku, trasovačku, vlastně kvízovačku... Po včerejším výšlapu na svatý kopeček, Svatý kopeček, svatý Kopeček, Svatý Kopeček nebo jak se to sakra píše - byl to SVATEJ KOPEČEK a hotovo a byl pěkně vysokej, páč jsem táhla deku na focení. Je teda tak trochu vánoční, ta deka, ne kopeček, tam zatím naše město (Mikulov) nevidí dostatečnej osvětlovací potenciál, ten má privilegovaně od včerejška pouze kostelní věž/ Kostelní věž/ kostelní Věž/ Kostelní Věž nebo jak se to píše a pár vánočních ozdob na náměstí.

Pokračovat ve čtení

BEAUTY - BEAUTIFUL - BIUTYFUL - BEAUTYCOLD - BEAUTYPLAY

Prostě jen tak...

Prostě se mi chtělo...

Protože byli úžasní...

Protože byli prostě COOL...

Protože byli tak milí...

Protože byli tak hodní...

Protože byli fakt suprovní...

Protože měli smysl pro humor...

Protože se chovali moc hezky...

Protože byli zkrátka chodící perseidy...

Pokračovat ve čtení

KRÁLOVNA - KOMUNIKACE - PRAVIDLO HOLÉ ZDI 


KAPITOLA 1 


Na začátku si vysvětlíme pojmy a vyvrátíme dojmy. Žena je sice člověk, ale ták ňáko trochu jinej než vy. Tak trochu jako víc. Něco jako ufo z jiný galaxie. To nepochopíte nikdy, ale to neva, to zkrátka neřešte. Důležitý je vědět, že žena je jakoby princezna nebo královna, tu šachovou figurku známe snad všeci a kdyby ne, tak to byla ta, kvůli který jste zabíjely ty draky. Já vím, že to byla jen výmluva a obhajoba jak zmlátit kámoše bo bráchu, ale taky se to počítá do hrdinskej činů s lehčím mínusem navrch k tomu. Ale ta princezna nebo královna se ze zásady neloví, neuhání, nebombarduje, neponižuje, nezabíjí, nepíchá mečem ani jinak, nenapadá, nestalkuje [nepronásleduje], nevydírá, nemanipuluje se s ní, neukecává ani jinak neoblbuje. Zkrátka princezny a královny vyžadují takovou tu FAIR PLAY. A někdy lehce modifikovanou [upravenou] fair play, ale ták ňáko hezky, aby se vlk nažral, ale koza zůstala celá.

Pokračovat ve čtení

PRVNÍ RANDE - PRVNÍ POMOC - CO NA SEBE - ŠACH MAT


KAPITOLA 1

Tohle je primárně [přednostně] zacíleno jako první pomoc pro chlapy, který zrovna čeká první rande. Je možný, že první rande jste měli naposledy včera, před týdnem, rokem, dvěma, deseti, dvaceti, třiceti lety nebo taky nikdy. To je jedno. A pokud už žádný první rande v plánu nemáte (už máte cíl pěkně doma nebo žádnej nepotřebujete), tak vám tohle možná pomůže rozluštit záhadu z minulosti proč jste nějaký konkrétní cíl trefili na chvíli, trefili těsně vedle (doprovod - tzn. posilu na rande) nebo ho netrefil vůbec nebo ho trefili plnou parou a vypadalo to joooo dobře, ale nakonec se ukázalo, že to byl úplně falešnej poplach a cíl byl zatraceně dobře maskovanej a vlastně ve finále úplně na h*vno. 

Pokračovat ve čtení

PRSA - PODPRDY - SILIKONY - FITKO - A HORNBACH

 

KAPITOLA 1

Tohle bude hluboké filozofické zamyšlení o prsách o podprdách v kontextu 2 hlavních směrů pohlaví - MUŽ x ŽENA. V těch dalších 15 kategoriích novodobých pohlaví mám furt ještě bordel, tak raději zůstanu u toho, co fakt znám, abych někoho/něco neurazila. 

To, že někdy dostává chlap do prekérní situace ženskou tím, že má větší prsa než ona, je bohužel běžný. A tak se vymyslely podprdy. Teda napřed korzety, ale historickým vývojem spodního prádla nemám čas se hrabat. Tak se jdeme hrabat v moderním obchodě s podprdama.

Pokračovat ve čtení

KOLO - SNOWBOARD - BUCKET LIST - A TAK TROCHU SAFÍRY

KAPITOLA 1

🚲 👧 Od malička jsem měla ráda kolo a tu volnost když jedete jak šílenec, cítíte ten proud vzduchu co rozrážíte navzdory dujícímu větru a vlajou vám k tomu bohovsky vlasy, který pak nemůžete ani za nic na světě rozčesat.

🚲 🐏 🏔 Dost často jsme trávili s kámoškama/kámošema odpoledne lítáním po venku a ježděním na kolách. Hlavně na amfíku. A tam byly dva skvosty, který jsem vždycky totálně obdivovala (upřimně ZÁVIDĚLA) - a to "silniční závodničku" s BERANAMA A ŠTANGLOU  a HORSKÉ KOLO. Jooo, to byly časy... Léta pádila a kolo zůstalo na půdě... Až pak jsem se ke kolu vrátila až v Utrechtu, kde jsem byla na semestr na vejšce.

Pokračovat ve čtení

SPEEDOVAČKA - TRASOVAČKA - SEMITRASOVAČKA - POS*ÁVAČKA 

ANEB KDYŽ SE LITERÁRNÍ DÍLO MINE ŽÁNREM, STYLEM, SLOVEM, VESMÍREM A VLASTNĚ TAKY REALIZACÍ NA SPRÁVNÝ STRANĚ REALITY 

 

KAPITOLA 1 


A vono se to místo papíru/wordu/poznámkovýho bloku/ či icloudu  P Í Š E / P Ř E P I S U J E  ták ňáko záhadně ve vaší  R E A L I T Ě .  Takový to záhadný F L O W , ve kterým si to naprosto užíváte a můžete svou kreativní mysl vyvenčit do neomezenýho časoprostoru, hlavně z toho pracovního/ vomezovacícho/ uzemňovacího dosavadního prostoru současnosti. Jenže tak jako trošku/ trošku víc/ tak jako hodně víc/ nejvíc/ naprosto nejvíc/ naprosto totálně/ absolutně/ sakra ouplně zoufale moc z toho hlídacího prostoru běžné reality, povinností, práce, lidskýho zázemí/ pálení a výplodů vašeho běžnýho kreativního světa to tentokrát vaše fantazie přestřelí a najednou dostanou obrysy zcela pozemský obrysy megalománský nebo prostě ták ňáko jiný a vy jen s odstupem času čumíte jako puk, jak jste na tudle či támdle tu asociaci/ smyčku/ přesmyčku/ přesličku/ vosmičku/ ležatou i placatou vosmičku/ zápletku  do prkýnka jako zase došli a už si říkáte sakra, proč to sakra nemáte v hlavně stejně nastaveno jako ostatní. Ták ňák jako jednodušejc. Jenže když se vám to v palici spojuje tak trochu, tak trochu víc, tak jako zatraceně hrozně moc víc a hlavně jinak než ostatním, tak jste tak trochu, tak trochu víc, tak jakou ouplně v p*deli. Páč vobčas to umělecký dílo trefí jinej cíl než jste měli v úmyslu. A když při tom stihnete ještě minout kreativní psaný svět a trefíte realitu plnou parou, je z toho p*ůser jako p*ase. 

Pokračovat ve čtení

NOVÁ DOBA - NOVÁ ÉRA - NOVÁ doplňte si sami co chcete

DNESKA STRUČNĚ A JASNĚ. To co jsem na vás zkoušela jsou moje srdcovky - SPEEDOVAČKY nebo TRASOVAČKY jak si tomu mýmu hraní s písmenky říkám.


Takže jsem dneska v noci tak trochu pod tíhou výčitek založila na facebooku skupinu KLUB PADOUCHŮ A PADOUŠNIC,  kde si vzájemně můžete spolu ponadávat nad tím, jak a co jsem tím sakra chtěla říct. A jestli chcete vědět jak říkám svým vtípkům, tak to jsou JOBOVKY, páč mi přijdou vražedně jasný, vtipný, úderný a když mi prominete tak i naprosto geniální. Jenže když zůstane ta jobovka nebo perla skrytá tak je to jak z prdu kulička, nikdo ji nevobjevil. Tak běžte společně lovit. 

Pokračovat ve čtení

CHLAPI - LITERATURA - JAK SE NEZTRAPNIT

KAPITOLA 1


Začátky randění už jsou tak dost náročný a člověk se holt nechce ztrapnit, že jooo. A často dochází i k výslechu ohledně "co čteš". Říkáte si ježiš, jak zabít krásnej večer, co? Kdo todle vymyslel! Na základce už dávno nejste, na střední jste lovily ženský a na vejšce jste před něma utíkali, páč jste je vobčas třeba i zbouchli... Časy se mění, ale 100% si buďte jistí, že na vás každá ženská vybalí tu vražednou votázku "a co čteš za knížky" a bude vám u toho koukat do očí a neuhne ani vo píď, mrcha, tím pohledem, a vy na sobě ucítíte to velký očekávání. Ježišmarjá, se nepose*u, mám aj jiný kvality než číst knížky, že jo.... Ale to ji říct nemůžete. A někdy fakt nechcete. Někdy je ta ženská tak úžasná, že to prostě nechcete posrat a bojíte se každý chybičky při tom výslechu.

Pokračovat ve čtení

MUSTANG - DEBIL - PRAVIDLA SILNIČNÍHO PROVOZU


KAPITOLA 1

Většina z nás absolvovala [ukončila] autoškolu s různejma výsledkama a různě tyto poznatky aplikujeme [používáme]. Někdo jako prakticky, že umí vovládat 4 kola aktivně - tj. autíčko na dálkový vovládání. Někdo dokonce zvládne ovládat 4 kola i pátý kolo dohromady - tj. volant - tady je zapotřebí autíčko větší a vy ho vovládáte zevnitř doopravdy! A jen ti největší machři ovládají i alchymii šestýho kola, ale na to se musíte narodit s takovým ňákým šestým smyslem nebo bonusem v kalhotách. Jedná se totiž o přehození třeba ruplýho kola za nápravu nebo  náhradu  - sorry, šestej smysl mě minul a bonus v kalhotách jsem nenašla a zrovna mi spadl i internet. No chlapi budou vědět. 

Pokračovat ve čtení

XENA - HERKULES - GRANÁTY - A KATANY

KAPITOLA 1

Když jsem byla malá, zbožňovala jsem starověké Řecko, Řím , Egypt a sarkofágy, vykopávky, pyramidy a ty jejich ochranný systémy proti vetřelcům , tajné cesty, znaky, legendy a báje . A ze všeho nejvíc klínový písmo a hieroglyfy . Vždycky jsem si představovala, že budu slavná archeoložka a objevím nějaký nový záhadný papyrus, svitek dlouhej několik metrů (rozhodně musel bejt delší než já) a plnej tajnejch vzkazů . Nebo aspoň ňáký už objevený písmo rozluštím a celý svět mě bude obdivovat jak jsem na to mohla dojít . A já budu dělat, že to byla brnkačka a že jsem objevila ňákej kód, kterej byl děsně jednoduchej .
Po jazykovce jsem dokonce chtěla jít na egyptologii . Když jsem zjistila, že tam jsou dost drsný zkoušky z historie (na čísla a jména pamatováka nemám ), budu mít praxi za barákem na kopci v Pavlově a mizernou šanci, že dostanu stýpko v Egyptě , začala jsem váhat . No a i kdyby to stýpko ňákým zázrakem vyšlo, moje světlá pleť a zrzavý vlasy nebudou v egyptským počasí úplný terno a opalováky nad 50 UV se tenkrát nedělaly. A ke všemu se obor otvíral 1x za 3 roky . Tak jsem to vzdala. Přece ze mě nebude ňáka smažka dřív než budu slavná, ne?!

Pokračovat ve čtení

PATCHWORK - NÁŘADÍ BOSCH - JSEM NĚŽNÁ VÍLA, KÁMO

Občas dochází ke genetickým mutacím a vy najdete ve své výbavě něco, co evidentně patří spíš chlapům. Ne, nemyslím vousy. Nářadí.

Bohužel jsem jedna z těch, které můžou šáhnout na cokoliv a prostě jí to tak nějak jde. Na různých úrovních, ale na ženskou dobrý. A tak se stane, že byste řekli, že patchworkářka (ta co stříhá a pak sešívá co rozstříhala zpátky - ne, to není diagnóza. Asi vlastně je. Ale ta srdcová. ) je něžná víla. Jenže v patchworku občas potřebujete taky sílu, tah, tlak, zabrat, narvat to sem nebo tam a taky kvalitní nářadí. 

Pokračovat ve čtení

DŘEVO - KLAVÍR - FAZIOLI - STRADIVARIUS

KAPITOLA 1


Hm, tak jako dřevo pozná snad každej, že jo. Ehm, vlastně dneska už i s tím dřevem/řezem máme krapek problémek, kdy si myslíme, že si pořizujeme pravej a kvalitní dřevěnej nábytek v Ikey co nám vydrží nebo spíš ani nevydrží cestou domů, aby se nepoškrábal nepomačkal nebo ňáko ták jako jinak naformoval než ho sami/y složíme, páč je to pravá pravoucí dřevotříska - tříska - hříčka - hračka, která si nahoru, navrch i na povrch nalepila fólii v dezénu pravýho dřeva, že jo. No nekup to za ty prachy! Dřevo je kapitola sama o sobě, takže se v tom raději rýpat nebudu. Ale pro ty z vás, kterým to nedává moc smysl, zkuste si zaťukat na pravý dřevo a pak na pravou ikeáckou poličku, možná v tom uslyšíte rozdíl, možná ho spíš ucítíte, možná taky vůbec nic. To neva. Vlastně ani neva, že to nepoznáte ani když to tam máte napsaný, vono je to vážně fuk i fuck. 

Pokračovat ve čtení

BÍLÁ VLAJKA - BÍLÝ PLÁTNO - VOSKOVKY A VODOVKY

A TROCHU MODRÉ NAVRCH K TOMU...

 

UPOZORNĚNÍ: BLOG JE OTEVŘEN DENNĚ OD 7h - 15h a  JE POVOLENO ČTENÍ POUZE NA PRDELI NEBO NA BŘICHU NEBO NA STOJÁKA A TO ZA RYCHLOSTI STATICKÉ - tj. 0km/1h ať nevohrožujete silniční či jiný provoz a taky sami sebe.

 

KAPITOLA 1

Páč to vypadá, že Královně Marience po včerejším příspěvku tak trochu klekl web pod množstvím návštěvníků a páč jsem byla velice taktně upozorněna, rozumějte sprdnuta nebo zprdnuta - já jako fakt do teď nepochopila rozdíl mezi s a z v některých slovech, že jako takto neeeee a že rozbombardovat všecky chlapy naráz není fér, že pak padaj weby a musej se nakupovat data bo co navíc kvůli návštěvnosti, že to mám aspoň ňáko fázovat. Ten můj  upřimnej útok. Že na todle jako teda nemá ani její úžasná masáž noh a že kvůli mýmu bezohlednýmu (a trefnýmu neřekla ale cejtila jsem to ve vzduchu) přístupu bude muset dělat zase novej kurz jen pro chlapy, aby se dali trochu dohromady. Sakra. Takže než bude mít čas, máte prej během čtení mýho blogu používat zatím AKUPRESURU a to následujících 2 bodů:

Pokračovat ve čtení

PRVNÍ RANDE - KYTKA - KOULE - BOEING

Sedmá hodina už odbila, spoďáry už máte koupený, od fusek odstřiháváte cedulku a rande vás za chvilku vykopne ze dveří...

 

KAPITOLA 1


V dnešním světě nul a jedniček je osobní kontakt na úrovni docela raritou. Možná jste někde slyšeli, že se dřív nosívalo kvítí na prní rande  - jako kytka koupená v květinářství nebo urvaná u souseda v předzahrádce, kde jste tím zfoukli dvě mouchy jendou ranou - pomstili se sousedovi, že vám vod něj padaj hrušky k vám přes plot a zároveň máte kytku pro NÍ.

Pokračovat ve čtení

PUNČOCHÁČE - LEGÍNY - XKO - A FITKO

 

KAPITOLA 1

Pro sajgon_, se kterým jsme před víc jak 20 lety začínali ve světě nul a jedniček. Tenkrát nelítal internet vzduchem, ale pěkně zadrhával v drátech od pevný linky. Naše pravěký počítače velikosti vědecké stanice zabíraly půlku vobýváku a monitor blikal stejně intenzivně jako stroboskop na diskošce [blyštivej lustr ve tvaru koule co háže různý světelný efekty]. Hrál se Prince a holky Cosmo. Nebo Tetris. A ti co měli joystick byli nejvíc in. Na diskety se stály fronty a kdo měl doma internet byl největší boss celý ulice nebo vesnice. A tehdy se zrodilo x-ko, první online chat pro ty nejvíc cool lidi co už tenkrát viděli potenciál dnešních sítí. Dalo by se říct, tací vizionáři v plínkách.

Pokračovat ve čtení

ANGLIČTINA A JAK JSEM VYHRÁLA SOUTĚŽ NA STŘEDNÍ

KAPITOLA 1

Angličtina byla pro mě jasná volba v pětce na základce. Tenkrát mi ještě nic moc neříkala, ale zněla mnohem líp než přespolní němčina (bydlím na hranici s Rakouskem). Poté jsem sbalila svojí aktovku, svačinu i paní učitelku a přesunuly jsme se na gympl do primy. To jsem ještě nevěděla co těch pár let pro mě bude znamenat v budoucnu.

A protože jsem se na gymplu jakoby nudila bez toho zaměření a děsně ráda jsem tenkrát počítala, tak jsme doma naznali, že nejlepší bude, když zdrhnu po kvartě na obchodku. Sice tam byly na gymplu dlouhé vyjednávací procesy ať zůstanu, protože nás odcházelo ze třídy tolik, že celá škola mohla v zimě topit jen na 50% výkon, ️ , odešla jsem budovat svoji skvostnou obchodní kariéru.

Pokračovat ve čtení

CHLAPI - PRAČKA - PATCHWORK

Udělejte si kafe a já Vám tu záhadu vysvětlím...

Pravděpodobně se Vám už "poštěstilo", že sdílíte domácnost s manželem/ partnerem nebo aspoň jejich stíny z dob první zamilovanosti. Měsíce a roky běží, občas přibudou děti a domácnost tak nějak záhadně padá na Vás... Nečekaně přicházejí chvíle, kdy Vám dojde, že drahá polovička/třetinka/čtvrtinka/pětinka/atd. (dle počtu členů domácnosti) prostě zas za celý týden s ničím nepomohla. V tu chvíli se z Vás stává řvoucí lvice kompletního seznamu jeho nečinností kolikrát i s přesným určením místa a času. Často to končí práskutím dveří a útěkem na kafe za kámoškou, která jediná toto chápe a je ochotna doplnit seznam o opomenutou pikošku klidně i 20let starou.

Pokračovat ve čtení